Neljapäeval, 30. märtsil anti Keskhaigla Sünnitusmajale üle kampaania „Aita mõõta elu“ abil ostetud aparaadid, mis aitavad mõõta hapnikusisaldust vastsündinute kehas.

Möödunud aasta lõpus toimunud heategevuskampaania „Aita mõõta elu“ kogus annetusi NIRS-aparaadi ehk vastsündinute kehas ja ajus valutult hapnikusisaldust mõõtva seadme soetamiseks Keskhaigla Sünnitusmajale.
Oma panuse Keskhaigla Sünnitusmajas seni puudunud hapnikumonitori ostuks andsid rohked telefoniannetajad, Colonna Kinnisvara, ettevõtte aastalõpugala külalised ning suurtoetajad Inbank ja Hansapost. Kuna häid inimesi, kes otsustasid abivajajaid aidata, kogunes niivõrd palju ja kokku koguti veidi üle 33 000 EUR’i, õnnestus soetada lausa kaks hapnikumonitori.
Kampaania eestvedajale Colonna Kinnisvarale oli seekordne vastsündinute toetusprojekt juba järjekorras neljas. „Meie igapäevatöö on seotud pikaajaliste investeeringutega. Niisamuti soovime tulevikku vaadata oma heategevuslike algatustega. Koostöö sünnitusmajadega muudab elu paremaks nii uutel ilmakodanikel kui ka Eestis tervikuna,“ ütleb Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.
Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia ehk vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Andressoni sõnul on tegu äärmiselt olulise aparaadiga. „Hapnikusisalduse mõõtmine erinevates organites oluline näitaja beebi verevarustuse hindamiseks. Kuivõrd hapnik on kõigi jaoks eluks vajalik, mõõdamegi me selle seadmega kaudselt ju elu,“ selgitab Andresson.NIRS-meetodi kasutamine on vastsündinute intensiivravis lahutamatuks osaks. Koos teiste monitooringumeetoditega loob see kõik võimalused erinevate haiguste täpseks diagnoosimiseks ja võimalikult efektiivseks raviks. „Antud juhul on oluline just see, et andurid kinnitatakse vastsündinu kehale valutult, vältides sellega lapsele häirivaid ja valulikke protseduure,“ lisab dr Andresson.
Kampaania pidulik lõpetamine toimus neljapäeval, 30. märtsil Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas.

Meenutuseks kampaaniat „Aita mõõta elu“ tutvustav klipp:

Keskhaigla Sünnitusmaja on Eesti vanim ja ühtlasi ka suurim sünnitusmaja, mille kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.sunnitusmaja.ee.
Colonna on 2006. aastal asutatud ja peamiselt kapitali vahendamisega tegeleva Colonna grupi kaudu on tänaseks Eesti kinnisvaraprojektidesse investeeritud enam kui 250 miljonit eurot. Ettevõttega seotud investorid omavad täna enam kui 80 kinnisvaraobjekti. Kokku haldab Colonna Eestis ligi 250 000 m² üüripinda. Colonna osaleb heategevusprojektides ning toetab kultuuri ja sporti.