Monte Carlo ralli on iga-aastane autoralli, mida korraldab Monacos asuv Automobile Club de Monaco. Sama klubi korraldab ka Monte Carlo Vormel 1 etappi.


Esimene Monte Carlo ralli peeti 1911. aastal, seejuures kuni 1996. aastani korraldati Monte Carlo rallil Tähesõitu. See tähendab, et võistlejad startisid eri kohtadest ja kogunesid siis, et omavahel mõõtu võtta. 1933. aasta võitja M. Vaselle startis Tallinnast Estonia eest.
Nüüdseks on Monte Carlo ralli osaks WRC-st ja selle aastane MM-sarja uus hooaeg saigi alguse just Monte-Carlo ralliga.


Colonna ja Monte-Carlo ralli


Aja jooksul on Colonna panustanud nii kultuuri kui sporti. 2018. aastal toodi ellu ka Colonna Heategevusfond, mis tegeleb eeskätt panustamisega laste tervishoidu, haridusse ja sporditegevustesse, et muuta paremaks nii laste elu kui ka Eesti tulevik tervikuna.


Colonna on oma ühiskonda tagasi panustamise raames läbi aastate toetanud ka Monte Carlo rallit.
Selleaastase WRC sarja uue hooaja alguses on hea meenutada näiteks 2018. aasta Monaco rallit, kus Colonna kirjadega Skoda Fabia F5-ga astusid võistlustulle itaallased Manuel Villa ja Daniele Michi, kus nad tegid ka oma seni parima tulemuse Monte Carlo rallil ja saavutasid absoluutarvestuses 16. koha.

Fakte Monte-Carlo ralli kohta

  • Monte-Carlo ralli on WRC kroonijuveel ja kalendri vanim võistlus.
  • Esmakordselt 1911. aastal toimunud ralli eesmärk oli edendada Monte-Carlot kui turismisihtkohta, kusjuures võistlejad startisid erinevatest Euroopa linnadest, enne kui kogunesid Monacosse.
  • 1966. aasta ralli sai kuulsaks oma vastuolulise tulemuse poolest, kui hiiglaslikud Mini Cooperid saavutasid kolm esimest kohta, enne kui nad diskvalifitseeriti väidetava esilaternate eeskirjade rikkumise tõttu.
  • Sébastien Ogier’ 2019. aasta võit oli ralli ajaloo lähim. Prantslane võitis oma kuuenda järjestikuse Monte 2,2 sekundiga pärast põnevat lõpuetappi.