Kogusime Colonna Heategevusgalal rekordilised 170 000 eurot Eesti maakonnahaiglate toetuseks! Täname kõiki, kes ulatasid oma abikäe maapiirkonna haiglatele, et tuua parimad abi saamise võimalused lastele võimalikult lähedale.

Eesti maakonnahaiglates on kasutusel vanemad päästeseadmeid või on laste elupäästvast vajalikust varustusest üldse puudu. Koostöös maakonnahaiglatega on valmimas nimekiri seadmetest, mida need haiglad kõige rohkem vajavad ja mille jaoks me annetusi kogume.

Colonna Heategevusfond aitas esimese rekordiliselt suure üle 170 000 eurose – annetuse maakonnahaiglate toetuseks koguda 18.juunil toimunud galaõhtul Kadrioru Kunstimuuseumi Lilleaias, mis oli ühtlasi uue ilusa algatuse avasündmuseks.

Galaõhtu teema oli „Suveöö unenägu“ ja seal toimusid meeleolukad loteriid ning annetuste kogumised. Õhtu ühed suurimaid eraisikutest annetajad olid Colonna asutajad Roberto de Silvestri ja Andrea Agostinone. Colonna on juba 10 aastat aidanud vastsündinuid, imikuid ja lapsi, annetades Tallinna sünnitusmajadele elutähtsaid seadmeid seni kokku juba 335 000 euro eest. Sellel aastal suunas Colonna oma fookuse esmakordselt maakonnahaiglatele.

„Käesoleval aastal ulatame abikäe maapiirkonna haiglatele, et tuua parimad abi saamise võimalused inimestele võimalikult lähedale. Koostöös maakonnahaiglatega on valmimas nimekiri seadmetest, mida need haiglad kõige rohkem vajavad ja mille jaoks me annetusi kogume. Eesti maakonnahaiglates on kohati kasutusel vanemad päästeseadmeid või on haiglatel vastsündinute või laste abistamiseks vajalikust varustusest üldse puudu,“ selgitas Silvestri.

Silvestri sõnul on nimekiri vajaminevatest seadmetest pikk ning ta toob välja vaid mõned näited: „Heade annetajate abiga kogume toetusi Colonna Heategevusfondi abil vastsündinute soojendus- ja elustamislaua jaoks Lääne maakonnahaigla intensiivravi osakonnale, kaasaskantava ultraheliaparaadi jaoks Kuressaare haigla sünnitusosakonnale ning väga vajaliku lisa kardiotokograafi ostmiseks Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakonnale. Need on vaid mõned näited pikast nimekirjast,“ sõnas Silvestri.

Toetuste kogumine jätkub terve juuli ja augusti ning kõik annetajad panustavad meie laste parima võimaliku meditsiinilise abi kättesaadavusse võimalikult kodu lähedal. Mõnikord loevad minutid ja abi lähedus võib olla määrav!

Oma panuse saab anda siin:

Sihtasutus Colonna Heategevusfond

EE627700771003249906