Kinnisvara turu liidrid ja investorid kogunesid täna Põhjamaade ja Balti riikide juhtivale kinnisvarafoorumile Nordic Real Estate Forumi paneeliringi, et arutleda teemal, mis on muutunud investorite jaoks ning milliseid nõuandeid võiks investoritele jagada.

Aruteluringis osales Colonna juhatuse liige ja investorsuhete juht Roberto de Silvestri.

Vestlusringis arutleti võimaluste üle, mis kinnisvaraturul avaneda võiksid ja Silvestri tõi välja asjaolu, et ehitushinnad on praegu kallimad kui omandamise hinnad ning seetõttu tuleks keskenduda pigem kaasaegsete ja uueväärsete büroohoonete soetamisele ehitusmaksumusest madalama hinnaga.

Paneelis uuriti ka likviidsuse ja investeerimisvalmiduse kohta.  Roberto de Silvestri sõnul on kümme aastat kestnud õitsenguaeg praegu Balti riikides läbi saanud kuna Kesk-Euroopa investorid peavad seda regiooni poliitilise olukorra tõttu endiselt liiga riskantseks. Siiski toonitas Roberto, et häid võimalusi kasutavad investorid endiselt ära.

Paneelis arutleti ka panganduses toimuvate kriiside üle ja selle mõjudest Balti majandusele ja Euroopale laiemalt. Kõlama jäi mõte, et hetkel ei ole Šveitsi panganduskriisi mõjutused siia veel laiemalt jõudnud, küll aga mõjutab euribori tõus uute projektide alustamist.

Paneelis osalesid Silvestri kõrval ka Viljar Arakas; Madis Raidma, Monika Nedzinskaite ja Siim Rosenthal ning paneeli juhtis Aavo Kokk.