X

PRESSITEADE

30.03.2017

Vastsündinud said tänu heategijatele kaks vajalikku aparaati

 

Neljapäeval, 30. märtsil anti Keskhaigla Sünnitusmajale üle kampaania „Aita mõõta elu“ abil ostetud aparaadid, mis aitavad mõõta hapnikusisaldust vastsündinute kehas.

 

Möödunud aasta lõpus toimunud heategevuskampaania „Aita mõõta elu“ kogus annetusi NIRS-aparaadi ehk vastsündinute kehas ja ajus valutult hapnikusisaldust mõõtva seadme soetamiseks Keskhaigla Sünnitusmajale.

 

Oma panuse Keskhaigla Sünnitusmajas seni puudunud hapnikumonitori ostuks andsid rohked telefoniannetajad, Colonna Kinnisvara, ettevõtte aastalõpugala külalised ning suurtoetajad Inbank ja Hansapost. Kuna häid inimesi, kes otsustasid abivajajaid aidata, kogunes niivõrd palju ja kokku koguti veidi üle 33 000 EUR’i, õnnestus soetada lausa kaks hapnikumonitori.

 

Kampaania eestvedajale Colonna Kinnisvarale oli seekordne vastsündinute toetusprojekt juba järjekorras neljas. „Meie igapäevatöö on seotud pikaajaliste investeeringutega. Niisamuti soovime tulevikku vaadata oma heategevuslike algatustega. Koostöö sünnitusmajadega muudab elu paremaks nii uutel ilmakodanikel kui ka Eestis tervikuna,“ ütleb Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

 

Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia ehk vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Andressoni sõnul on tegu äärmiselt olulise aparaadiga. „Hapnikusisalduse mõõtmine erinevates organites oluline näitaja beebi verevarustuse hindamiseks. Kuivõrd hapnik on kõigi jaoks eluks vajalik, mõõdamegi me selle seadmega kaudselt ju elu,“ selgitab Andresson.

 

NIRS-meetodi kasutamine on vastsündinute intensiivravis lahutamatuks osaks. Koos teiste monitooringumeetoditega loob see kõik võimalused erinevate haiguste täpseks diagnoosimiseks ja võimalikult efektiivseks raviks. „Antud juhul on oluline just see, et andurid kinnitatakse vastsündinu kehale valutult, vältides sellega lapsele häirivaid ja valulikke protseduure,“ lisab dr Andresson.

 

Kampaania pidulik lõpetamine toimus neljapäeval, 30. märtsil Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas.

 

Meenutuseks kampaaniat „Aita mõõta elu“ tutvustav klipp: https://www.youtube.com/watch?v=LFexUvj5ZJo

 

Keskhaigla Sünnitusmaja on Eesti vanim ja ühtlasi ka suurim sünnitusmaja, mille kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.sunnitusmaja.ee

 

Colonna Kinnisvarast. 2006. aastal asutatud ja peamiselt kapitali vahendamisega tegeleva Colonna grupi kaudu on tänaseks Eesti kinnisvaraprojektidesse investeeritud enam kui 250 miljonit eurot. Ettevõttega seotud investorid omavad täna enam kui 80 kinnisvaraobjekti. Kokku haldab Colonna Eestis ligi 250 000 m² üüripinda.

Colonna osaleb heategevusprojektides ning toetab kultuuri ja sporti. Colonna tegemistega saab tutvuda www.colonna.ee.

 

uudist kajastati veel erinevates meedia kanalites:

 

http://www.tallinnatv.eu/uudised/uudislood/12926-2017-03-30-heategevus-keskhaigla-sunnitusmaja-sai-kaks-vajalikku-aparaati

 

http://www.pealinn.ee/newset/vastsundinud-said-tanu-heategijatele-kaks-vajalikku-aparaati-n190045

http://tervist24.ohtuleht.ee/796564/vastsundinud-said-tanu-heategijatele-kaks-vajalikku-aparaati

 

Lisatud fotod üleandmisest, fotograaf Maksim Toome

 

Lisainformatsioon:

Marthi Lepik

Ida-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonispetsialist

marthi.lepik@itk.ee

+372 5666 2944

 

Maret Soom

Colonna Kinnisvara pressiesindaja (OnePr)

maret@onepr.ee

+372 5596 2616